Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Balıkçı dükkanı açmak! Balıkçı ne kadar kazandırır?
Balıkçı dükkanı açma maliyeti! Balıkçı dükkanı kar marjı
Balıkçı dükkanı açmak! Balıkçı ne kadar kazandırır?
 
İş Fikirleri >> 06 Aralık 2018 - Saat: 11:23
 

Balıkçı dükkanı açmak oldukça karlı iş fikirleri arasındadır. Özellikle gölde, barajda vs.. tutulan balıklar %100 kar elde ettirir. Sizden sadece balık tutulan yere araç akaryakıt parası çıkar. Onun dışında masraf olmadığından balıkçı dükkanı açmak mantıklı iş fikirlerindendir. Ayrıca pazarda tezgahta kurulabilir.

 

BALIKÇI AÇMA MALİYETİ NE KADAR ? 

BALIKÇI DÜKKANI AÇMAK İÇİN LAZIM OLAN EKİPMANLAR ?

 

Büyükşehir küçük yerleşim yeri, kasaba gibi yerler göz önünde tutulmalıdır. Büyükşehirde açılan bir iş yeri için kira, büyüklük ve büyükşehir belediye açma ruhsatı tutarları fazla olur. Küçük şehirlerde kasabalarda bu tutarlar daha düşük olacaktır. Balıkçı dükkanı için çok fazla bir maliyet söz konusu değildir.

 

        Terazi

        Balık tezgahı

        Balık temizleme masası

        Sanayi tipi yatay buzdolabı

 

Yukarıdaki malzemeler hesaplandığında buzdolabı hariç 3 bin lira gibi bir rakam ortaya çıkar. (Rakamlar yaklaşık olup tahminidir) Balıkçı dükkanın büyüklüğüne ve dizayn görüntüsüne göre fiyatlar değişebilir.

Buzdolabı yaz aylarında olabilir. Ama balık tüketimi yüzde 90 kış aylarında daha çok tüketildiğinden buzdolabına ihtiyaç olmayabilir. Buzdolabı 2.el veya 0 alınabilir. 

 

BALIKÇI DÜKKANI AYLIK NE KADAR KAZANDIRIR ?

Ana caddede işlek bir yerde açılan balıkçı dükkanı ayda 2 bin lira ile 5 bin lira arası para kazandırır. (Rakamlar tahminidir) Büyükşehirlerde bu oran dahada artabilir. Kış aylarında balık satışları çok fazla oduğundan getiriside fazla olacaktır. Ayrıca dükkanın görüntü dizaynıda kazanç açısından önemlidir.

 

HANGİ TÜR BALIKLARI SATABİLİRİM ?

      Kefal

      Alabalık

      Hamsi

      Palamut

      Çipura

      İstavrit

      Sazan

      Kolyoz

      Levrek

      Lüfer

      Çinekop

      Sarıkanat

      Mezgit

      Orkinos

      Torik

      Sardalya  

      Kırlangıç

      Uskumru

      Mercan

      Trança

      Kılıçbalığı

      

HANGİ RESMİ KURUMLARA BAŞVURMALIYIM ?

  Vergi dairesi (Yazar kasa için)

  Belediye (İş yeri açma ruhsatı)

  Esnaf oda kayıtları

  Muhasebeci ile anlaşmak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Diğer iş fikirleri için tıklayın

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.

 
Facebook
-