Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Torku Ruşeymli ürünler Kan pıhtılaşmasını önlüyor
Ruşeym Kan pıhtılaşmasını (Koagülasyon) önlüyor.
Torku Ruşeymli ürünler Kan pıhtılaşmasını önlüyor
 
BİLGİ REHBERİ >> 14 Kasım 2018 - Saat: 06:22

RUŞEYM NEDİR ?
 

Buğday ruşeymi buğday tanesinin alt kısmında bulunan embriyodur. Buğdayın 1 tonundan sadece 1 kilogram ruşeym elde edilebilmektedir.
 
RUŞEYM KAN PIHTILAŞMASINI ÖNLÜYOR
 
Kan pıhtılaşması (Koagülasyon) kandaki çok küçük ve çekirdeksiz bir hücre olan kan pulcukları sayesinde, kanın havayla temas sonrası tortu haline gelmesidir. Kanın dışarıda pıhtılaşmaması hemofili hastalığıdır. Bu hastalık kötü sonuçlar doğurabilir.
Ruşeym dolaşımdaki kan damarlarını genişletiyor. Ruşeym kalbe giden damarlarda yağ birikmesini düzenleyip kalbin bütün organlara kanı daha güçlü pompalamasını sağlamaktadır. Ayrıca Ruşeym Diyabetli hastalarda damar tıkanıklığını önlemektedir.  Ruşeym, yüksek oranda yağ ve E vitamini içermektedir.
 
TORKU TÜRKİYE'DE İLKİ BAŞARDI

Torku Tam Ruşeymli Bisküviler, Türkiye'nin Üretim Üssü, Konya Şeker’in Çumra Kampüsündeki Atıştırmalık Fabrikasında üretiliyor. Torku Tam Ruşeymli Bisküviler, zarif kalıp tasarımı ile de sağlıklı ürün olma özelliğinin ve lezzetinin yanı sıra görselliği ile de farklılaşıyor. Tohumun üremesini ve çimlenmesini sağlayan ruşeym, buğdayın hayat kaynağı. Buğday ruşeymi, tüm tanenin yaklaşık olarak % 3’ünü oluşturuyor. Buğdayın alt kısmında bulunan, bitkinin oluşmasını sağlayan ve taneye hayat veren rüşeym, buğdayın içinde bulunan değerli tüm vitamin ve mineralleri bünyesinde barındırmaktadır. 
 
Buğdayın işlenerek una dönüştürülmesi aşamasında, özel ayrıştırma işlemi uygulanarak üretilen ve 1 ton buğdaydan yaklaşık 1 kilo elde edilebilen rüşeym, lif açısından zengin, kıymetli bir ürün. Glikoz şurubu içermeyen yeni Tam Ruşeymli Bisküvi Ailesi, ruşeymin yanı sıra tam buğday unu kullanılarak üretiliyor. Torku Tam Ruşeymli Bisküvi Ailesinin “Sade”, “Çikolata Kaplamalı Klasik” ve “Çikolata Kaplamalı Orman Meyveli” olmak üzere üç çeşit seçeneği bulunuyor. 
 
Facebook
-