Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Banka müdürü maaşı ne kadar? Banka müdürü ne iş yapar görevleri nelerdir?
2019 yılı banka müdürü maaşları ne kadar? Banka müdürü yetki ve sorumlulukları nelerdir?
Banka müdürü maaşı ne kadar? Banka müdürü ne iş yapar görevleri nelerdir?
 
BİLGİ REHBERİ >> 25 Kasım 2018 - Saat: 17:19

BANKA MÜDÜRÜ MAAŞLARI NE KADAR 2019 ?

Banka müdürleri mezun oldukları üniversiteler ve yüksek lisans yapmaları dahilinde maaşları artış gösterir. Türkiyenin en iyi üniversitesinden mezun olmuş biri ile daha düşük bir üniversiteden mezun olan bankacı aynı maaşı almaz.

 

Çalışılan bankada oldukça önemlidir. Devlet bankaları ile özel bankalar maaş konusunda farklılık gösterir. Yeni bir banka müdür ortalama 6 bin lira ile 9 bin lira arası maaş almaktadır.

 

Bazı bankalar 10 bin lira ile 22 bin liraya kadar maaşda verebilir. Bu o banka müdürünün başarı ve performansına bağlıdır. Ayrıca tecrübe ve kıdemde maaşda etki yapar.

 

Not: Rakamlar net olmayıp yaklaşık rakamlardır.

 

 

BANKA MÜDÜRÜ NE İŞ YAPAR GÖREVLERİ NELERDİR ?

Banka şubelerinin performansını artırmak için Banka Yöneticileri çok çeşitli görevlerde bulunurlar. Aşağıda banka müdürü görevleri listelenmiştir.

 

Bir Banka Müdürünün en önemli sorumluluklarından biri, bankacılık personelini günlük operasyon ve görevlerinde yardımcı olmaktır. Banka şubelerinin performansını artırmak için çalışanlarıyla etkin bir şekilde iletişim kurabilmeli ve çalışabilmelidirler.

 

Banka Yöneticileri, personelin şube hedefleri ve performans standartlarının yanı sıra personelin bireysel performansından haberdar olmasını ve şubede başarıyı teşvik etmesini sağlar.

 

Banka Yöneticisi ayrıca, herkesin yüksek bir seviyede performans göstermesini sağlamak için yeni işe alınmış ve uzun vadeli çalışanları eğitmek ve eğitmek için çalışmalıdır.

 

Banka performansını artırır

Banka yöneticileri, banka şubelerinin genel başarısından sorumludur. Olağanüstü müşteri hizmetleriyle birlikte müşterilere mümkün olan en yüksek seviyede bankacılık hizmetleri ve ürünü sağladıklarından emin olmak için çalışmalıdırlar.

 

Banka Yöneticileri, satış ve ağ oluşturmada proaktif olmanın yanı sıra, müşteriler için yeni ürünler ve hizmetler geliştirir ve teşvik eder. Banka Yöneticileri, şubelerinin performans hedeflerine ulaşabilmek için sürekli olarak yeni stratejiler geliştirmeye çalışmaktadır.

 

Bankacılık Prosedürlerini Gerçekleştirir

Banka yöneticileri, bankacılık sektörü hakkında bilgi sahibi olmalı ve çeşitli bankacılık işlemleri ve işlemleri gerçekleştirebilmelidir. Bu görevler, günün sonunda bir bankanın fonlarını denetlemekten, kredileri ve mevduatları takip etmekten, muhasebe departmanından alacağınız hesaplarda çalışmaya kadar her şey olabilir. Banka Yöneticileri, bankalarını başarılı bir şekilde yürütmek için bankacılık mevzuatı ve uygun operasyonel prosedürlerden haberdar olmalıdır.

 

Raporlar ve Güncellemeler Sağlar

Banka Yöneticileri, personelleri ile üst düzey yöneticiler ve Organizasyon içindeki yöneticiler arasındaki köprüdür. Banka Yöneticileri, raporlarını hazırlamalı ve şubelerinin performansı hakkında üst düzey yöneticileri bilgilendirmelidir.

 

Şirket çapında değişiklikleri bankacılık işlemlerine de bildirmelidirler. Bunun yeni bir ürün veya yeni bir prosedürün uygulanması olsun, Banka Yöneticileri personelini çeşitli konularda bilgilendirmelidir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Kaynak: jobhero.com

 

 
Facebook
-