Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Kıyafetlere göre eşarp ve şal seçimleri nasıl olmalıdır?
Tuniklere uygun eşarp ve şal kombini ne olmalıdır? İşte yeni moda feracede eşarp renkleri
Kıyafetlere göre eşarp ve şal seçimleri nasıl olmalıdır?
 
BİLGİ REHBERİ >> 09 Şubat 2020 - Saat: 09:09

Kıyafete göre eşarp modelleri nasıl olmalıdır

1. Günlük kıyafetlerde 

Düz renk ve parlak eşarplar tercih edilmelidir. Kış mevsiminde koyu renkler yaz mevsiminde daha açık renk tonları seçilmelidir.

 

2. Spor kıyafetler için eşarp seçimi 

Spor kıyafetlere mavi, turuncu ve çiçek desenli eşarp seçilmelidir. (Kendi kıyafetinize göre renk seçimi yapabilirsiniz.)

 

3. Abiye kıyafetlerde şal eşarp seçimi

Abiyelerde siyah renk ön plandadır. Ten renginize görede eşarp seçimi yapabilirsiniz. Esmer olanlar pembe ve turkuaz mavi tercih edebilir.

 

4. Tuniklere uygun şal ve eşarp seçimi

Broş, pullu, taşlı, payet aksesuarlı baskılı veya kare desenli tuniklerde kumaşı ayırt edilmeksizin (Akrilik, jakar, kadife, pes, örme, yün, ince kaşe) 4 mevsim açık bej, gold ve siyah renk şal tercih edilir.

Eşarpta ise yaz kış 4 mevsim siyah kaşmir baskılı eşarp tercih edilmektedir.

 

5. Feracelere uygun şal ve eşarp seçimi (Yeni moda feracelerde renk seçimi)

Feracelerde rayon, şifon, twill, levidor ve çıtçıtlı eşarplar tercih edilmektedir. Çizgili şal ve şekerpembe renkli eşarplar çok sık kullanılır.

Ayrıca; Petrol mavisi, mint yeşili, koyu petrol gibi eşarp renkleride feracelere kombin seçiminde kullanılır. Feracenin rengine görede füme renk tercih sebebidir.

(Kendi kıyafetinize göre renk seçimi yapabilirsiniz.)

 

6. Namaz elbisesi uygun şal ve eşarp seçimi

Namaz elbiselerinde floş kumaşlı eşarplar tercih edilmelidir. Genellikle bal köpüğü rengi tercih edilir. Mürdüm renkli şal ve eşarpta olabilir.

 

7. Trençkota göre şal ve eşarp seçimi

Gizli düğmeli, fileli, kuşaklı, kapüşonlu, lastikli ve astarsız trençkotlar şal rengi genellikle trençkotun rengi ile uyumlu olandır. Fuşya ve koyu vizon renkleri şal ve eşarp larda en çok tercih edilmektedir. (Kendi kıyafetinize göre renk seçimi yapabilirsiniz.)

 

8.Triko hırkaya göre şal ve eşarp seçimi

Kış mevsimi için siyah renk şal vazgeçilmezdir. Fakat eşarpta koyu hardal ve küf yeşili gayet uyumlu bir seçimdir. Simli ve blok renkli trikoda daha fazla renk seçimi yapmanız gerekebilir.

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.

 
Facebook'tan yorum yaz
Yorum Gönder 1
Kalan karakter:

09 Şubat 2020 - 11:28
Fatma ÜNAL
Bilgiler için teşekkürler
Facebook
-