Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

EİB Moda tasarım yarışması
Tasarım yarışması
EİB Moda tasarım yarışması
 
BİLGİ REHBERİ >> 07 Ekim 2018 - Saat: 15:12

Yarışma Hakkında

EİB XIV. MODA TASARIM YARIŞMASI

Dünya hızla değişiyor. Tüketici eğilimleri de öyle. Teknolojinin yaşama entegre olmasıyla birlikte yaşamımızda evrilen kavramların çokluğu ve çeşitliliği, düşüncede ve uygulamalarda da değişimi kaçınılmaz zorunlu kılıyor.

EİB, ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle Türk Moda Endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 14. kez düzenleyeceği Moda Tasarım Yarışması için belirlediği yarışma konseptinde, işte bu evrilmeyi gündeme getiriyor.

 

THE MESSAGE

 

2019/2020 Sonbahar-Kış Kadın ve Erkek Modasına yön verecek trendler arasında öne çıkan THE MESSAGE, tüm dünya’da her şeye karşı oluşabilen tepki kültürüdür. Olaylara ,durumlara, kişilere , doğaya, kısacası hayatın içinde var olma nedenlerimize bile verdiğimiz tepkilerin bütünüdür.

Bu tepkiler ,dünya çapında topluluklar arasında çoğaltılarak, sonsuz tartışmalara yol açıyor.

Fırtınadan sonra sakin mi ,yoksa yaratıcılığa ilham verecek yeni bir tepki mi doğurmak gerekiyor?

2019 ‘da köprüler kuruyoruz ,engeller değil! Proaktif olma zamanı!

Bu yeni protesto çağı yaratıcı,dijital,eğlenceli ve mesaj odaklı olacak.2019’da bilgi ‘güç’ kazanacak!

Asi yanımızı ,tasarım gücümüzle birleştirerek topluma güçlü/kalıcı mesajlar verme zamanı.

Dokular, desenler, renkler, biçimler ve elbette materyaller, tasarımcılarının elinde fark yaratan giysilere dönüşmek için sabırsızlanıyor.

Anahtar kavramlar; Re’Action,Comfort,Discomfort,Creativity/Complacency,Protect/Protest,

 

THE MESSAGE!

 

EİB, ülkemizin genç tasarımcılarına kendini gösterme fırsatı vererek farkındalık platformu yaratmak ve sektöre sunduğu yeni değerlerle Türk Moda Endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 14.’sünü düzenleyeceği Moda Tasarım Yarışmasında,  katılımcıların THE MESSAGE konseptiyle oluşturacakları 2019-2020 Sonbahar Kış Kadın ve Erkek Hazır Giyim koleksiyonlarını görmeyi heyecanla bekliyor.

 

Ege İhracatçı Birlikleri

Koşullar

EİB XIV. Moda Tasarım Yarışması Başvuru Koşulları ve Aşamaları

 
KİMLER BAŞVURABİLİR?

 

• T.C. Vatandaşı olan,

• En az lise veya dengi okul mezunu,

• 01.01.2001 ve öncesinde, 01.01.1989 ve sonrasında doğmuş olmak.

• Türk moda endüstrisinde tanınan bir isim veya marka olmayıp, moda ürünlerine yönelik kendi adına kayıtlı ticari bir iş yerine sahip olmayan,

• Daha önce İhracatçı Birliklerince düzenlenen herhangi bir bay/bayan dış giyim ile ilgili moda tasarım yarışmasında ilk üç dereceye girmemiş olan ve yukarıdaki şartları taşıyan yarışmacılar bu yarışmaya katılabilir.

• Ege İhracatçı Birlikleri’nin herhangi bir çalışanının, birinci dereceden yakın akrabaları EİB XIV. Moda Tasarım Yarışması’na katılamaz, katılmış ve herhangi bir seçimden geçmiş olsalar dahi ödül alamazlar veya almışlarsa tüm haklarını kaybeder ve ödüllerini iade ederler.

• Final gecesi Jürisi’nin birinci dereceden yakın akrabaları, çalıştıkları ve/veya sahibi oldukları kurumlarda çalışanlar EİB XIV. Moda Tasarım Yarışması’na katılamaz, katılmış ve herhangi bir seçimden geçmiş olsalar dahi ödül alamazlar, almışlarsa tüm haklarını kaybeder ve ödülleri iade ederler.

 

Aşamalar

Başvuru Başlangıç Tarihi : 15 Ekim 2018

Son Başvuru Tarihi : 21 Aralık 2018

Ön Seçim (ilk 20'nin belirlenmesi) : 02-11 Ocak 2019

 

Mülakat Aşaması (İlk 10'nun belirlenmesi) :

Ocak 2019 içerisinde

Dikim Süreci : 21 Ocak-29 Mart 2019

Defile : 5 Nisan 2019

 

Kaynak: www.eib.modatasarimyarismasi.org

Daha detaylı bilgi için: www.eib.modatasarimyarismasi.org/assets/sartname.pdf

 

 
Facebook
-