Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Ekonomi nasıl düzelir?
Türkiye ekonomisini kısa sürede düzeltmek mümkün
Ekonomi nasıl düzelir?
 
BİLGİ REHBERİ >> 20 Mayıs 2020 - Saat: 15:04

Ekonominin sarsılmaz bir kale olması için üretim şarttır. Para kazanma uğruna bina yapmak ölü yatırımdır. Türkiye dışından alınan ürünler içerideki Türk lirasını değersiz hale getirir.

Ülkemizde başta enerji, teknoloji ve diğer unsurları üretmek zorundayız. Aksi halde döviz hareketliliği yaşanır ve önüne geçilemez. 2018 yılındaki ekonomik savaştan Türkiye aşağıdaki maddeler halinde kurtulabilir:

 

1: Tasarruf yaparak: Örneğin: Araba ile değilde bisiklet ile gitmek çok büyük bir tasarruftur.

2: Kendi ürettiği ürünleri pahalı bile olsa alıp tüketerek

3: Üretim tesisleri kurarak  (Acil) Örneğin: Başta deterjan olmak üzere 

4: Metal hurdaları değerlendirerek metal eski eşyaları geri dönüşüm yaparak

5: Türkiyenin borcu karşılığı başka ürünler vererek . Örneğin: İrana elektrik borcumuz var yerine soğan patates vermek gibi (En azından krizden çıkasıya)

6: Suriye dahil bütün yabancı ülke uyruklu kişilerin acilen Türkiyeden gönderilmesi. Bu koz olarak sınır kapılarını açarız diyede kullanılabilir. Bu sayede batı ülkeleri para teklifi  yapar.

7. Web programcılığı öğrenerek yabancı ülkelere pazarlamak. Batılı ülkelerde euro ve dolar üzerinden ödeme yapılır. Buda sayede ülkeye döviz kazandırılmış olur. Ayrıca batılı ve diğer Hindistan Pakistan gibi ülkelere ürün göndermek.( E ticaret aracılıyla ) Örneğin: Yaşadığınız şehirde yetişen bir ürün başka ülkelerde olmayabilir. Bunu adet olarak fahiş bir fiyata satılabilir. Mesela: Bir adet karpuzu yetişmeyen bölgelere 10 dolardan satmak gibi

8: Sürekli ilaç kullanımından vazgeçmek. Baş ağrısı için hastaneleri işgal etmemek ve ilaç almamak. Bitkisel yollardan çözülecek meseleleri daha az maliyetle çözmek. Üniversiteler bitkilerden ilaç yapması ekonomiye büyük katkı sağlar.

 
Facebook
-