Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

TÜRK TELEKOM DİJİTAL REKLAMLARINDA ARTIK YERLİ VE MİLLİ ÇÖZÜMLER KULLANACAK
ABD’ye reklam verme” kampanyasının öncülüğünü yaparak ABD’li firmalara ayırdığı reklam bütçesini kesen Türk Telekom, sunduğu dijital reklam çözümleri ile büyümeye devam ediyor.
TÜRK TELEKOM DİJİTAL REKLAMLARINDA ARTIK YERLİ VE MİLLİ ÇÖZÜMLER KULLANACAK
 
BİLGİ REHBERİ >> 15 Ağustos 2018 - Saat: 09:39

ABD’ye reklam verme” kampanyasının öncülüğünü yaparak ABD’li firmalara ayırdığı reklam bütçesini kesen Türk Telekom, sunduğu dijital reklam çözümleri kapsamında yerli ve milli teknoloji platformları geliştirmeye ve kullanmaya devam ediyor. Bu amaçla iki sene önce yerli ve milli teknolojik medya satın alma platformu Programattik’i geliştirerek reklam verenlerin kullanımına sunan Türk Telekom, şimdi de yayıncılar için dijital reklam platformu hizmetleri sunan yerli Admatic ile işbirliği anlaşması imzaladı.

 

Ülkemizin ekonomik saldırı altında olduğu dönemde Türkiye’nin en köklü şirketlerinden Türk Telekom ABD’li küresel firmalara ayırdığı reklam bütçesini kesti. Bununla da yetinmedi. Türkiye’de vergi ödemeyen ABD kökenli dijital platformlara karşı da somut adımlar attı.

Türk Telekom dijital reklam dünyasında kendi geliştirdiği Programattik ürününe ek olarak yerli ve milli çözümler sunan Admatic ile işbirliğine gitti. 

 
Facebook
-