Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Trafikte drift ve spin yapmanın cezası nedir?
Trafikte drift yapmak suç mu? Drift yapanlar nereye şikayet edilir? Trafikte yanlamanın para cezası ne kadardır? Drift yapmak ne demektir?
Trafikte drift ve spin yapmanın cezası nedir?
 
BİLGİ REHBERİ >> 21 Ekim 2018 - Saat: 13:04

TRAFİKTE DRİFT YAPMAK NE DEMEKTİR ?

Özellikle kavşaklara girerken el frenini çekip aniden gaza yüklenilip patinaj yapma işlemidir. Kavşak etrafında 0 çekme diyede tabir edilir. Arabanın arka tarafını sağa sola savurma şeklidir.

 

TRAFİKTE DRİFT (Yanlama) YAPMANIN CEZASI NEDİR ?

 Drift son derece tehlikeli olup can ve mal güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Son aylarda trafik cezaları artırıldı. Spin yada Drift atmanın cezası 5 bin 10 TL'dir. Ayrıca ehliyetede el koyulmaktadır.

 

TRAFİKTE DRİFT (Yanlama) YAPANLAR NEREYE ŞİKAYET EDİLİR ?

Başta 155 olmak üzere trafik denetleme şubelerine plakası alınıp şikayet edilebilir. İsterseniz fotoğraf veya videoya kaydedipte şikayet edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.

 
Facebook
-