Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Trafikte makas atmanın cezası ne kadar? Makas atanlar nereye şikayet edilir?
Makas atmak suç mu? Trafikte makas atma para cezası ne kadar? Trafikte makas atmak hakkında.. Trafikte makas atmak ne demektir?
Trafikte makas atmanın cezası ne kadar? Makas atanlar nereye şikayet edilir?
 
BİLGİ REHBERİ >> 21 Ekim 2018 - Saat: 12:28

MAKAS ATMAK NE DEMEKTİR ?

Trafiği tehlikeye sokacak şekilde arkadan gelip sollayıp aniden başka şeride girme işlemine makas atma denir. Örneğin: Orta şeritte gidiyorsunuz arkadan bir araç geldi sizi solladı ve önünüzden sağ şeride geçti bu olaya makas atma denir.

 

TRAFİKTE MAKAS ATMANIN CEZASI NEDİR ?

Trafikte makas atma cezası 236 TL den 1002 TL  (bin iki lira) yükseltildi. Son düzenlemeye göre hapis cezasıda verilebilmektedir. Ayrıca sürekli sol şeridi ihlal edenlere 235 TL ceza kesilecek.

 

TRAFİKTE MAKAS ATANLAR NEREYE ŞİKAYET EDİLİR ?

Trafik denetleme şube müdürlükleri ve 155'i arayıp plakasını söylemeniz yeterlidir.Dilerseniz videoda çekip ispatlamış olursunuz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.

 
Facebook
-