Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Kayseri piknik yerleri ve en güzel mesire alanları
Kayseride mangal ve balık tutma piknik alanları! Kayseride gezilecek yerler
Kayseri piknik yerleri ve en güzel mesire alanları
 
GEZİ REHBERİ >> 05 Şubat 2020 - Saat: 08:23
BÜNYAN ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Pınarbaşı mesire alanı
Hoş doğası temiz havası ile ailecek mangal yakılacak yerler arasındadır. Kamelya ve oturma bankları bulunmaktadır.
 
Sarımsaklı deresi
 
 
DEVELİ ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Homurlu Mesire Alanı- Küçükkünye
Develinin en çok tercih edilen piknik yerinde wc, mescit, büfe ve taş köprü olup 30 adet barbekülü çatılı piknik masası vardır. 3.000 m²’lik mıcır serimi ve 80 m ahşap korkuluk ahşap çöp kutusu, oyun grupları, çeşme ve ahşap köprüsü bulunmaktadır. Develi halkının ve misafirlerin ailecek vakit geçirebileceği manzaralı bir piknik yeridir.
 
 
Büyüleyen Mesire Alanı
 
 
Aksu Mesire Alanı
Piknik alanında kamelyalar, spor alanları (Futbol, voleybol, basketbol, kort tenis sahaları), Çocuk oyun alanları, otoparklar ve günü birlik kullanıma açık mangal için müsait piknik yeridir. 
 
 
FELAHİYE ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Sarımsaklı Mesire Alanı
Son derece manzaralı sessiz piknik alanıdır. Ayrıca amatör balıkçıların sık uğradıkları bir mekandır. 
 
 
Felahiye 15 Temmuz Şehitler Piknik alanı
Harika manzarası ile mangal için çardakları araç için otoparkı mevcuttur. 
 
 
 
 
HACILAR ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Sakar Eşmecik bağları piknik alanı
Doğa güzelliği, mesire yerleri, bağ ve bahçeleri ile gezilip görülmeye değer bir piknik yeridir. 
 
 
 
İNCESU ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Hacettepe aile piknik alanı
Piknik yapmak için ailece gidilecek mesire alanıdır. Büyük çam ağaçlarının yoğun olduğu piknik yerine giriş ücretsizdir. 
 
Dokuzpınar mesire alanı
Temiz havası ile mangal yakmaya müsait bir mesire yeridir. Özellikle haftasonları ziyaretçi akınına uğrasada geniş arazi üzerindedir.
 
İncesu Barajı
Balıkçıların vazgeçilmez yerleri arasındadır. Sazan ve levrek bir hayli fazladır.
 
 
Aksu Bağları
Manzaralı piknik alanında mangal yakmak serbesttir ve amatör fotoğrafçıların beğeni merkezidir.
 
 
 
Zeytin Dalı piknik parkı
 
 
Gençlik parkı mesire alanı
 
 
 
 
KOCASİNAN ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Yamula Barajı
Baraj gölünde, her yıl yelkenli, kürek, yüzme, off-shore ve kano yarışları düzenlenmektedir. Ayrıca Kuşçu Marina ; Maviyle yeşilin bir arada olduğu ilçenin Kuşçu mahallesi yamula barajı kıyısında şehrin sosyal yaşantısını renklendirecek bungalov tarzı evlerle bir ‘Tatil Köyü’ görünümündedir.
 
 
Karpuzatan mesire alanı
Hobi bahçelerinin arasında piknik yapma şansı bulunmaktadır.
 
 
İnönü parkı
Geni arazi üzreinde konuşlu İnönü parkında mangal yakmak serbest olup ailecek piknik yapılabilir.
 
 
Barsama mesire alanı
Doğal güzellikleriyle göz kamaştıran Barsama Köyü (şimdiki ismi Çavuşağa Köyü), Kayseri-Sivas yol ayrımına gelmeden 1 kilometre geride bulunmaktadır. Köyün hemen sağında uçsuz bucaksız bir vadi görünür. Köyle aynı ismi taşıyan Barsama Vadisi, doğa fotoğrafları çekmeye bayılanlar için eşsiz bir bölge. Barsama Vadisi'ni uzun uzun gezmenize gerek yok. Belli bir yerde durarak vadinin bütün güzelliğine rahatlıkla şahit olabilirsiniz. Piknik için en çok tercih edilen noktalar arasında yer alır.  (Kaynak : kayseri.gov.tr)
 
 
Mimar sinan parkı piknik alanı
Temiz havası ve yakınlığı ile tercih edilen mesire yerleri arasındadır.
 
 
Cemal Bozkurt parkı piknik alanı
 
 
 
 
MELİKGAZİ ilçesi en güzel piknik yerleri
 
 
Hisarcık piknik alanı
Yeşillik alanı çok olup wc, büfe ve mescidi vardır. Girişte çok az giriş ücreti alınıyor. (10 TL kadar) Ayrıca manzara ve temiz havasıyla ziyaretçisi fazla olan bir aile piknik yeridir.
 
 
Gesi mesire alanı
Ailece piknik yapma fırsatı olan mesire alanında trombolin, otopark ve kamelyaları vardır. Bölge halkı tarafından beğenilen sıklıkla gidilen muhteşem bir mangal keyfi yaşanan yerdir.
 
 
Ağırnas koramaz piknik alanı
Sakin ve manzaralı bir mesire alanıdır. Wc çeşme var olup mescit yoktur. Manzarası şahane olan ağırnasta Mimar Sinan'ın doğduğu ev bulunmaktadır.
 
 
Erciyes günübirlik piknik alanı
Manzaralı ve rüzgarlı mesire alanında teleferikte bulunmaktadır. Kamelya sayısı yetersiz olsada havası çok temiz mesire alanıdır.
 
 
Gültepe parkı piknik alanı
 
Evliyalar mesire alanı
Ailece mangal yakılabilecek sessiz bir piknik yeridir. Masaların mesafesi birbirine uzak olma avantajı olduğundan rahatsızlık duyulmamaktadır. Çeşme, çöp kutusu ve wc'si mevcuttur. Ağaç sayısı oldukça fazla olduğundan temiz bir doğası vardır.
 
 
Beştepeler mesire alanı
Yüksek konumuyla güzel bir Kayseri manzarasını ayaklar altına sermektedir. Uzun ağaçları, tertemiz havası, yürüyüş parkurları, piknik alanları ile ziyaretçilerin vazgeçilmez uğrak yeridir. Seyir teraslarından Ali Dağı'nın arka kısmını ve Kıranardı’nı yüksekten fotoğraflama imkanı vardır. (Kaynak: kulturportali.gov.tr)
 
 
Kıranardı piknik alanı
Hisarcık istikametinde olup hem Erciyes’i hem de Hisarcık’ı fotoğraflayabilmek ve Kayseri’nin uzak plan görüntüsünü de görmek mümkündür. Kısaca burası hem piknik yapmak için hem de seyir seyri açısından harika bir mekandır. Temiz havası ilede tercih edilimekte olup boş masa bulma imkanı olan bir piknik yeridir.
 
Kayserinin en çok tercih edilen mesire alanlarında zirvededir. 
 
 
 
ÖZVATAN ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Özvatan şelale piknik alanı
Piknik yapma imkanı olup hemen yanında balık yiyebileceğiniz, çay içebileceğiniz tesisde vardır. Manzarası güzel olduğundan sıklıkla tercih edilmektedir. Kemerli köprüsüde bulunan mesire alanında oturma masaları bulunur.
 
 
 
 
PINARBAŞI ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Alparslan Türkeş parkı piknik alanı
Doğal kaynak suyu ve yolu boyunca güzel çevre düzenlemesine sahip bir piknik yeri. Gayet temiz. Dere boyunca farklı noktalardan kaynaklar çıkıyor. Yer yer yaşlı ağaçlar var. Piknik yapmak için idealdir.  Çocuk parkı ve wc'si olup manzarası görmeye değerdir.
 
 
Devlet Bahçeli piknik alanı
Temiz doğası ile ailecek piknik yapılabilir.
 
 
Göz mesire alanı
Görmeye değer piknik yerlerinden olup 3 adet kamelyası vardır. Kamelyaların yanından su akıp gitmektedir.
 
 
 
SARIOĞLAN ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Şahruh piknik alanı
Köprü etrafında mangal yakmaya müsait yerleri olup temiz havası vardır. 
 
 
SARIZ ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Dallıkavak piknik alanı
Çadır kamp için müsait geniş orman arazisinde piknik yapma şansınız bulunmaktadır. Oldukça manzaralı temiz havası ile az bilinen mesire yerlerindendir.
 
 
 
10 Nisan polis ormanı piknik alanı
Çocuk oyun alanları wc ve kamelyaları bulunan mesire yeri 1 dönüm arazi üzerindedir. Kızılpınar mahallesinde hizmettedir. 
 
 
 
TALAS ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Ali dağı mesire alanı
Yamaç paraşütü için pist ve at çiftliği bulunmaktadır. Piknik yapmak için müsait patika yürüyüş yolları bulunmaktadır. Özellikle manzara yönünden çok ziyaretçi gören Ali dağında wc ve kamelyalar mevcuttur.
 
 
Sarı saltuk piknik alanı
 
 
 
Reşadiye piknik alanı
Piknik için idealdir.
 
 
TOMARZA ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Çataltepe mesire alanı
 
Persek yaylası piknik alanı
 
 
YAHYALI ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Derebağ şelalesi piknik alanı
Giriş ücretsiz olup mangal yakmaya müsaittir. Araç park yeri mevcut olup mescidi vardır. Yeşil ile suyun buluştuğu çok beğenilen mesire alanıdır.
 
 
 
Kapuzbaşı Şelalesi
 
Türkiye'nin en yüksek şelalesidir. Piknik yapmak için çok geniş alanları bulunur. Yerli yabancı çok fazla turist ziyaret etmektedir. Kapuzbaşı şelalelerinin bulunduğu mevkii ile Soğukpınar arası 18 km’dir. Kapuzbaşı şelaleleri, Yahyalı ilçesinin Büyükçakır mahallesinin kuzeyinde bulunan ensenin tepesinde yer almaktadır. Yahyalı’ya 55–65 km uzaklıktadır ve ulaşım iki ayrı yoldan sağlanmaktadır.
 
Yollardan birisi Yahyalı-Dikme-Çamlıca-Ulupınar-Kapuzbaşı güzergahıdır. Bu yol 65 km’dir. Diğeri ise Yahyalı-Dikme-Delialiuşağı-Yeşilköy-Balcıçakırı-Kapuzbaşı güzergahıdır. Bu yol ise 55 km’dir.  (Kaynak: wikipedi)
 
 
 
Zamantı Irmağı mesire alanı
Zamantı Irmağı ilçe hudutları içerisindeki uzunluğu 50 km.dir. Vadi içerisinde bulunan Yeşilköy köyü ile Büyükçakır köyü arası 'Rafting' için bulunmaz bir alandır. Zamantı Irmağı üzerinde 4-5 ve 6 derce zorluğunda çok sayıda parkurun bulunduğu ifade edilmektedir.
 
Yine Zamantı Vadisi içerisinde 10 km'lik çok dik yamaçlarla çevrili bir alanda mevcut olup, bu alan 'Doğa Yürüyüşü' yapmak için çok uygundur. Zamantı Vadisinde Nisan-Mayıs aylarında ırmak yamaçlardan düşen en az 15 adet şelale oluşur, ancak zamanla bu şelalelerin suyu çekilir.  (Kaynak : yahyali.gov.tr)
 
 
Aladağlar milli parkı piknik alanı
24 saat açık olup gündüz piknik gece kamp için ideal bir mekandır. Kapuzbaşı şelalelerinin 4-5 km yukarısında şelalenin olduğu yerde kamp yapmak serbest fakat ateş yakmak yasaktır. Bu yüzden Kamp için burada konaklama yapıp gündüz Takım şelaleleri gezilebilir. 
 
Piknik yapmak için ideal çam ağaçları içinde görmeye değer bir yerdir.
 
 
Yeşilköy Şelaleleri
 
 
 
YEŞİLHİSAR ilçesi en güzel piknik yerleri
 
Soğanlı kanyonu piknik alanı
Görmeye değer tarihi ve mesire alanları vardır.
 
Kovalı barajı mesire alanı
Balıkçıların vazgeçilmez adresidir.
 
 
Sultan sazlığı
 
 
 
 
 
 
 
UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal işlem yapılacaktır.
 
Facebook
-