Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Başarılı girişimcilerin sahip olduğu 5 özellik
Başarılı girişimcilerin sahip olduğu 5 özellik
Başarılı girişimcilerin sahip olduğu 5 özellik
 
İş Fikirleri >> 13 Mayıs 2018 - Saat: 17:24

İş hayatında atılan her adım başarıyla gerçekleşmesede, asla vazgeçmemek durumunda olduğumuzu unutmamalıyız. Her girişimcinin prensipleri farklı olabilir.

 

İşte başarılı girişimcilerin özellikleri...

 

1. Ar-ge 

Başarılı girişimciler yapacakları işin tüm ince ayrıntısına kadar araştırırlar. " Elimde nasılsa çok para var giriyim bu işe" demezler. Üretilecek bir ürünün piyasadaki satışından üretimde kullanılacak malzemelerin maliyeti ve kalitesinden, üretim yapılacak olan alanın lokasyonunu, metrekaresini araştırır ve rekabet koşullarının hangi ölçüde olduğunu bilip ona göre  adım atarlar.

2. Asla vazgeçmezler

Sizi işinizden yıldıracak bir çok etken olacaktır. Gerek ekonomik kriz gerek nakit sıkıntınız fakat başarılı girişimciler geçmiştede şimdide asla vazgeçmemiş ve sorunu çözmek için mücadele etmişlerdir.

3. Nakit kontrolü

İşinde başarı gösteren girişimciler parayı nerede nasıl kullanacaklarını prensip haline getirip ona göre adım atarlar. Eğer yeni bir işe ilk defa giriyorsanız danışmanlık hizmeti almanızı öneririz. 

4. Müşteri ilişkileri

Müşteri ile birebir ilgilenen girişimcilerin başarılı oldukları görülmektedir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda kaliteli ürünleri ortaya çıkaran girişimciler bu özellikleri ile beğeni alırlar. Müşteriye verilen değer ve önem ileriye dönük bir yatırım olacağından kendilerine benimsemiş ve prensip haline getirmişlerdir.

5. Yöneticilik duygusu

Başarılı girişimciler yaptıkları iş ne olursa olsun kendilerine güvenir ve yöneticilik duygusu ile hareket eder. Ayrıca yaptıkları işte karar vermede güçlük çekmezler. Yeniliğe açık ve yaratıcı olurlar.

 

 

 

 

 
Facebook
-