Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

En yeni ve en karlı 5 iş fikri
En yeni ve en karlı 5 iş fikri
En yeni ve en karlı 5 iş fikri
 
İş Fikirleri >> 03 Mayıs 2018 - Saat: 10:59

1. Şeftali yetiştiriciliği

Şeftali yetiştiriciliği karlı işler arasındadır. Üretilen ürünlerin neredeyse tamamı değerlendirilebilmektedir. Çıkan ürünün çarşı pazar ve manavlarda satışı yanı sıra reçel ve meyve suyu üretimindede kullanılır. Bu işi yapanların kısa sürede yüksek miktarlar kazandığını söyleyebiliriz.

Şeftalide üretim dönemlerinde bazı hastalıklar görülebilir. bunların en başında şeftali karalekesi gelir. Hastalığın önüne geçmek için zamanında ve ağacın tamamını kaplayacak şekilde ilaçlama yapılmalıdır.

Bir diğeri ise halkalı leke virüsüdür. Önüne geçmek için hastalıklı bölgeyi kesip uzaklaştırmaktır. Uygun ilaç ve bakım halinde ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

2. Kokoreç dükkanı açmak

Küçük araba üstünde seyyar yada bayilik alıp bir iş yeri açarak çok karlı bir iş yapabilirsiniz. Ayda en az 3 bin en fazla 12 bin lira kazandıran kokreç satışı en karlı işler arasında yerini koruyor.

3. Freelancer iş yapmak

Bildiğiniz konularda işleri serbest birilerine bağımlı olmadan iş yapmaya denir. Grafik tasarım, web sitesi kodlama, video hazırlama gibi işleri müşterisini internetten bulup teslim edebilirsiniz. İşlerinizi dikkatli ve disiplinli bir şekilde yapmalısınız. 

4. Bijuteri dükkanı açmak

Uygun lokasyonlara açılan bijuteri dükkanı oldukça kar getiren işler arasındadır. Özellikle kadınlar tarafından sıkça alınan ürünler satıldığından oldukça karlıdır. Takı,kolye,bileklik,klips,boncuk gibi ürünler temel satış malzemeleridir. Bunun dışında eşarp,şal,tunik gibi ürünlerde satılabilir.

Kendi ürettiğiniz ürünleri satmak daha karlıdır. Ancak imkanınız yoksa toptancıdan alıp satmakda oldukça mantılıdır. İş yerinize özgü sosyal medya hesapları açıp tanıtımıda yapılarak müşteri çekilebilir.

5. Yöresel doğal ürünler satışı

Belli bir yöreye özgü orada yetişen o bölgenin lezzetini taşıyan ürünlere yöresel ürünler denilmektedir. Organik ve doğal ürünlerin tüketiceler tarafından tercih edilmesi bu işi yapacak olanlara oldukça kar getirecektir. E ticaret sitesi kurup veya n11 gibi alışveriş sitelerine üye olup satışlar yapabilirsiniz.

Yöreye uygun ürünleri çiftçiden birebir alıp satışını gerçekleştirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Facebook
-