Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Girişimcilere pazarlama taktik ve stratejileri
Girişimcilere pazarlama taktik ve stratejiler
Girişimcilere pazarlama taktik ve stratejileri
 
İş Fikirleri >> 20 Mayıs 2018 - Saat: 16:25

Girişimcilere pazarlama taktik ve stratejiler konusunda hazırlanan maddeler:

 

1. Web sitelerine intro reklamlar

Web sitelerine özellikle trafiği ziyaretçisi yüksek haber siteleri yada diğer sitelere verilen intro reklamlar pazarlama konusunda çok etkili rol oynamaktadır. 

 

2. Ürün yerleştirme ( Product placement )

Televizyon kanallarında dizilerde, belgesellerde sıklıkla karşımıza çıkan ürün yerleştirme işlemi pazarlama stratejisi olarak tercih edilir. Hedef kitleye hitap eden ürün yerleştirmeler pazarlama açısından çok akıllıca bir taktiktir.

 

3. Müşterinize özel teklif sunun

Özel tekliflerle müşterilerinize jest yapın. Bu müşterinizin güvenini kazanıp pazarlama açısından pozitif katkı sağlar. Bu sayede İzinli Pazarlama listenizi korumuş yeni müşterileride beraberinde kazanabilirsiniz.

 

4. Halkla İlişkiler PR (Public Relations) 

Pazarlamada en etkin araç PR Halkla ilişkiler aracıdır. Dijital PR Şirket veya markayı en iyi seviyeye ulaştırmak için dijital araçların kullanılmasıdır. 

Girişimcilerin pazarlamada Online ve Ofline PR’ın mutlaka bir arada olmasına dikkat etmesi gerekir.

 

5. Broşür ve afişler

En klasik ve basit yöntem olarak seçilebilir. Fakat bu tip tanıtım araçları pazarlamada çok etkili bir taktiktir. 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal takibat yapılacaktır.

 
Facebook
-