Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Girişimcilere satış stratejileri
Girişimcilere satış stratejileri
Girişimcilere satış stratejileri
 
İş Fikirleri >> 20 Mayıs 2018 - Saat: 15:19

İşe girişimciler için derlediğimiz satış stratejileri :

 

1. Hedef pazarı iyi anlayın

Girişimciler hizmet verdiği sektörde hedef kitleye doğrudan ulaşmalıdır. Hangi ürünü ön plana çıkaracağınızı seçip satış yapacağınız kitleye nokta atışı yapmalısınız. İşletmenizin satış ve pazarlama kaynaklarına odaklanmalısınız.

 

2. Riskleri ve fırsatları söyleyin

Müşterilerinize karşı dürüst olun. Çözümlerinizin sorunlarını, fırsatlarını ve sonuçlarını müşterilerinize aktarın. Riskleri proaktif bir ölçüde belirleyin. 

 

3. E mail otomasyonu 

Satışları oldukça artıran bir diğer strateji ise e mail kayıt sistemidir. Örneğin: Satış yaptığınız ürünün web sitesine her yeni ürün eklendiğinde müşteriniz haberdar olacak ve satışlarınız gittikçe büyüyecektir.

 

4. Müşterilerinizle birebir iletişim kurun

Müşterilerinize gerekli hassasiyeti gösterin. Sorunları dinleyin, istekleri doğrultusunda ürünleri geliştirin. 

 

5. Podcast yayınlayın

Sıklıkla her hafta podcast yayınlayın. Özellikle Youtube gibi sitelerde yayınladığınızda müşterilere satış yapmak çok etkilidir. 

 

6. Ticari fuarlarda aktif olun

Etkinlik anlamında fuarlarda stant kurmayı ihmal etmeyin. Satış için en kolay yöntemlerden biriside fuarlarda aktif olmaktır. Firmanızın imajı ve ürünlerinizin kalitesi anlamında hem tanıtımını hemde satışını müşterilerinize gerçekleştirmiş olursunuz.

 

7. Etkili sunumlar yapın

Haftalık veya aylık sunumlar yapmakta satışları olumlu yönde etkilemektedir. Şirketinize özgü sunumları müşterilerinizin ilgisini çekecek şekilde hazırlayıp yayınlamanız yararınıza olacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal takibat yapılacaktır.

 
Facebook
-