Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Girişimcilerin yaptığı hatalar
Girişimcilerin yaptığı hatalar
Girişimcilerin yaptığı hatalar
 
İş Fikirleri >> 20 Mayıs 2018 - Saat: 10:39

Girişimcilerin yaptığı en büyük hatalar:

1. Bankalara çok güvenmek

Yeni bir girişimci planı doğrultusunda işini yapmak için belli koşullarda ipotek ve kredi alabiliyor. Herhangi bir olumsuzlukta girişimcinin işi sekteye uğradığında banka kara listeye alıyor ve girişimcinin ismini kötüyü düşürüyor. Yani bankalar çürük muamelesi yapabiliyor.

 

Bu noktada sermayeyi çok iyi kullanmak ve nakit kontrolünü iyi yapmanız gerekecektir.

 

2. Her işi kendisi yapmak

Girişimcilerin yaptığı en büyük hatalardan biriside her işi kendisinin yapmasıdır. Satış konusunda veya üretim kısmında yada diğer iş ve işlemlerde deneyim ve tecrübe sahibi değilse karar vererek ciddi zararlar oluşturabilir. Bir satış danışmanından ders almış olsa yada şirketin satış danışmanı üretim danışmanı gibi uzmanları olsa daha sağlıklı olmuş olur. Buda sıklıkla yapılan hatalardandır.

 

3. Pazarı anlamadan ürün çıkarmak

Bir diğer hata ise piyasa koşulları dahilinde satışı hızlı veya sirküle açısından yüksek ürünleri tespit edemeyip yanlış bir ürün üretip, maddi zarara uğramak

 

4. Yanlış ekip arkadaşları seçmek

İş hayatınızla aile veya arkadaş çevrenizi birbirine karıştırmamanız gerekir. Girişimciler bu noktada uzman kadro ile çalışmalılar. Yada çok güçlü danışmanlık hizmeti almalılar.  ( Satış,üretim,işletme anlamında)

 

5. Kararsızlık

Yapılan plan sonunda karar verememek girişimcilerin yaptığı çok sık bir hatadır. Karar verme mekanizması siz ve ekibinizin ortaya koyduğu kriterleri gözden geçirip devreye sokmasıdır. Bu tip hatalar girişimcileri olumsuz etkilemektedir.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal takibat yapılacaktır.

 
Facebook
-