Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

İnovatif iş fikirleri
İnovatif iş fikirleri
İnovatif iş fikirleri
 
İş Fikirleri >> 23 Mayıs 2018 - Saat: 08:16

Her geçen gün ilerleyen teknoloji beraberinde iş fikirlerinide getiriyor. İşte yenilikçi inovaif iş fikirleri..

 

1. Deprem sonrası kontrol cihazı

Almanya Zürihte bir Üniversitenin Makine ve Proses Mühendisliği Bölümünden bir ekip deprem sonrası enkaz altında kalan insanların ölü veya canlı olduklarını anlamak için böyle bir cihaz geliştirdiler.

Cihazda sensörler mevcuttur. İnsanlar enkaz altındayken nefeslerini ve yaydıkları kimyasalları tespit eden bu cihaz yer tespiti yapıp hayat kurtarıyor.

 

2.  Dokunma duygusu veren protezler

İnovatif iş fikirlerinden biriside dokunma hissi veren protezlerdir. ABD'de bir Fizik labaratuvarında geliştirilen ürün ile dokunma hissi sağlandı.

Dokunma gerçekleşince beyine sinyaller ulaştı ve hissettiğini anladı.

 

3. Bebek görüntüleme cihazı

Bu cihaz evde bebeğinizin ne yaptığını görüntülemek ile beraber oda sıcaklığını, nem oranını kontrol eden cihaz ayrıca  yakınlaştırma özelliğide olup, uzaktanda kontrol edilebilir. Cihaz ile bebeğinizin sağlık ve güvenliği daha kolay hale gelir.

 

4. Elektriksiz çamaşır yıkama makineleri

Drumi ismindeki bu makine pedala basmak suretiyle dönüyor ve 12 litre su kullanıyor tamamen çevre dostu olan drumi çamaşırlarda yüksek temizlik performansı gösteriyor.

Ayrıca bknz:  www.yirego.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal takibat yapılacaktır.

 
Facebook
-