Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Nasıl zengin olunur ! Zengin olmak için öneriler
Zengin olmak isteyenlere altın tavsiyeler
Nasıl zengin olunur ! Zengin olmak için öneriler
 
İş Fikirleri >> 01 Mayıs 2018 - Saat: 13:34

1. Üretici olmak

Herhangi bir konuda üretim yapmak para kazanmak için en doğru seçenektir. Dünyada ve ülkemizde çeşitleri örnekleride vardır. Dünyanın ilk 10 zenginleri üretim yaparak ve çıkardıkları ürünü en iyi şekilde pazarlayarak ilerlemişlerdir. Ülkemizde bu konuda oldukça desteklemelerde vardır. Örneğin: Kosgeb programları IPARD projeleri teşvik ve hibe konusunda oldukça cazip bir seçenektir.

2. İktisatlı olmak

Gerek satış alannda gerekse üretim faaliyetlerinde tasarruflu davranmak bir diğer öneriler arasında. Ayrıca tasarruflu bir iletmede ek kazançda beraberinde gelmektedir.

3. Yeniliklere açık olmak

Sürekli aynı dekorda satış yapan bir işyerinin şüphesiz müşteri kitlesi düşebilir. Yeni ürünler işyeri renk, dekor gibi tasarımlar ile müşteri kitlesi artabilir ve zengin olma çabası biraz daha yakalanabilir.

4. Çok fazla güvenmemek

Özellikle ortaklığı olan işletmelerde patronun müdürlerine güvenmemesi gerekir. Şirket patronu her zaman kontrolü elinde tutmalıdır. Nitekim zengin olan birçok kuruluşun başında hala patronlar vardır.

5. Mücadeleci olmak

Mücadele ederek zengin olan birçok iş adamı gerek ülkemizde gerek dünyanın muhtelif yerlerinde vardır. Yaşı 80 bile olsa hala holdingin şirketin yada bir iş yerinin kontrolünü bırakmamışlardır. 

6. Araştırmacı olmak

Zengin olmanın bir yoluda araştırma yapmaktır. Ürün geliştirirken hangi ürünün üretip üretilmemesi noktasında analizler yapmak gerekir. Rakip firmanın ürünlerinin özelliklerinden daha özellikli bir ürün ortaya çıkarmak gibi. Araştırma yapan şirketler her geçen gün dahada büyümektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Facebook
-