Rehber Bilgi

Rehber Bilgi

Para kazandıran en kazançlı tarım ürünleri - Yeni
Para kazandıran en kazançlı tarım ürünleri
Para kazandıran en kazançlı tarım ürünleri - Yeni
 
İş Fikirleri >> 18 Mayıs 2018 - Saat: 14:44

Ülkemizde üretim yapmanın kolaylığı ve zorluğu ürüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Fakat bazı ürünler girişimcine oldukça ciddi miktarlar kazadırabilmektedir.

1. Safran

Soğanlı bitki türü olan safran 10 bin dolar gibi yüksek fiyatlara alıcı bulabilir. Gıda boyalarında sıklıkla kullanılmaktadır. Üreticisine çok fazla kar ettiren safran Safranboluda yetişir.

2. Aynı safa bitkisi

Özellikle ilaç sanayide birçok hastalığın tedavisinde kullanılan bu bitki nadir olarak yetişir. Kilosu 700 TL'den satılabilen bu bitki üreticisini ihya edebilir.

3. Kakule bitkisi

Sıcak bölgelerde yetişen kakule kokusu ile mest eden bir bitkidir. Şifalı bitki olarakda potansiyeli olan bu bitkinin üretimi karlı iş fikirlerindendir.

4. Yoğurt otu

Sarı renkte olan bu tarım ürünü nadir yetişen bir bitki olsada girişimcisine kazanç sağlayan tarım ürünüdür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UYARI Rehber Bilgi internet sayfalarında bulunan yazılı, sesli ve görüntülü malzemelerin tamamı ya da bir bölümü, Rehber Bilgi'nin daha önceden yazılı izni alınmadan hiçbir haber içerik kopyalanamaz, yayımlanamaz, hiçbir ortamda kaydedilemez, kamuya açık yerlerde gösterilemez, değiştirilemez ve uyarlanamaz. İzinsiz kullananlar hakkında Fikir ve sanat eserleri kanununun 71. maddesi gereğince hakkında yasal takibat yapılacaktır.

 
 
Facebook
-